Müdürün Mesajı

  • MÜDÜRÜN MESAJI

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezimiz 20.03.2012 Tarih ve 28239 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğimiz esasları doğrultusunda hizmet vermektedir. Merkezimizin ilk yoğunlaştığı hedef, üniversitemiz Ziraat Fakültesi öğrencilerimizin uygulamalı bir bilim alanı olan tarımda mesleki yetkinliklerine katkı sağlamaktır.

Merkezimiz, tarım, hayvancılık ve gıda konularında çok sayıda araştırma, uygulama, eğitim ve yayım faaliyetlerini koordine etmekte, ayni destekler sağlamakta, ilgili akademik birimlerin eğitim-öğretim, gezi-inceleme, staj, proje ve tez çalışması gibi faaliyetlerine katkı vermektedir.

Bilim adamlarımızın geliştirmiş oldukları yeni bitki yetiştirme ve ıslah yöntemlerinin öğrencilerimize ve üreticilere tanıtımını sağlamak ve gerektiğinde onları eğitmek üzere tarla günleri ve demostrasyonlar düzenleriz. Bölgesel ve ulusal kalkınmaya katkı sağlayacak işbirliği mekanizmaları kurar, gerekli olan kurumsal ortamı oluşturur ve danışmanlık hizmetleri veririz.

Akademik personelimiz, genç araştırmacılarımız ve sevgili öğrencilerimizle sahip olduğumuz gücü çiftçilerimizle birlikte harmanlayarak ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz.

 

Prof. Dr. İrfan OĞUZ

Müdür

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Yerleşkesi TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2019© Tüm Hakları Saklıdır.